Nem óhajtok pálcát törni egyik fél felett sem, ezért kizárólag nevek /accountok/ nélkül fogok írni az elmúlt napokban, vagy inkább hetekben a Twitteren kibontakozott jelenségről, ami először egy szócsata benyomását keltette bennem, aztán átminősítettem magamban párbajjá, és most nem tudok rá mást mondani: ez már háború.
A következőkben a saját véleményem olvasható, ha esetleg kísértetiesen hasonlít a tiédre, netán teljesen megegyezik azzal, az kizárólag a véletlen műve; vagy esetleg azt jelenti, hogy hasonló az értékítéletünk. :)
/Mj.: Ha ezek után csökken a követőim száma legalább biztosan fogom tudni, ki az akiével nem :-) /
Kezdődött egy új regisztrálóval, aki első bejegyzései közt rögtön előrevetítette, hogy na ő aztán most leleplez mindenkit. Aztán következtek a vélt vagy valós /ezt csak az érintettek tudhatják/ információk egyes felhasználókról, azok munkahelyeiről, állítólagos fizetéseikről, állítólagos cégadatairól. IP címek és mobiltelefonszámok részletei röpködtek az internetre. Akikről ezek az információk nap-világ-háló-t láttak úgy hiszem joggal háborodtak fel ezen, akár igazak voltak a pletykás felhasználó által leírtak, akár nem.
Persze abban is van egy érdekes dolog, ha valaki nem a saját személyiségével regisztrál egy ilyen online közösségi oldalra. Ennek természetes következménye, hogy felkelti mások érdeklődését és elkezdődnek a találgatások: vajon ki rejtőzhet a talányos név mögött. Ezzel számolnia kell mindenkinek. Ezek szerint már azzal is, hogy emiatt esetleg a rosszindulatúság céltáblájává válik, és erre már nagyon nehéz nem a saját személyiségünkkel reagálni, hiszen akármennyire is álnéven vagyunk jelen, az ilyen eseményeket nyilvánvalóan mindenki önmaga elleni támadásnak éli meg.
Mivel ez a saját blogom, a saját véleményemmel, úgy gondolom nyugodtan leírhatom amit gondolok. Így most azt is teljes nyugalommal írom le, hogy én több mindent nem értek ebben a történetben.
Hogy miket?
- Miért okoz az örömet valakinek, ha másokat rossz színben tüntet fel?
- Miért nem gondol arra, hogy ezzel nem csak célpontját, önmagát is lejáratja?
- Miért veszik fel vele a kesztyűt a célpontjai?
- Ha már felveszik, miért ugyanolyan stílustalan, közönséges harcmodorban csatáznak?
- Ha eddig eljutottunk, ismét feltenném a 2. kérdést...
Szerintem: A saját harcmodorával csak azt érdemes legyőzni, akinek tisztességes fegyverei vannak.
/sz: KrisztaNagy/